Naukę nowego języka programowania zwykle zaczyna się od napisania programu „Hello world”. Skoro ten blog będzie głównie o programowaniu to niech pierwszy wpis również będzie tak zatytułowany.

Ale może po kolei, od początku… Pomysł bloga technicznego podobał mi się już od dawna. Sam subskrybuję ładnych parę blogów poprzez Google Reader’a, aż czasem ciężko nadążyć z ich czytaniem. Nie ukrywam, iż do działania skłonił mnie mój kolega, który niedawno sam założył bloga, więc pomyślałem sobie: „może to dobry moment na stworzenie własnego dziennika z życia programisty” ;). Zakupiłem domenę, hosting, zainstalowałem WordPress’a i już mam piaskownicę do zabawy.

O czym zamierzam pisać? Głównie o programowaniu i wszystkim tym co z nim związane. Tematy będą pewnie związane z Javą, z którą na co dzień mam styczność. W pracy pisze głównie z wykorzystaniem framework’ów Javy Enterprise np. Google Web Toolkit, natomiast po godzinach zamierzam zająć się poznawaniem platformy Android. Mam już nawet pomysł na aplikację, także będzie o czym pisać.

PS. Z góry przepraszam, jeśli moje wpisy nie będą napisane poprawie gramatycznie lub składniowo. Od zawsze miałem problemy z składaniem zdań wielokrotnie złożonych ;). Być może z czasem będzie lepiej, taką mam też nadzieję, że pisanie tu pomoże mi rozwinąć nie tylko moje umiejętności „techniczne” ale również te „humanistyczne” :). Komentarze mile widziane, człowiek przecież uczy się całe życie.